Czysta forma. Siła spokoju.

SZCZEGÓŁY PROJEKTU
 • Rezydencja
Przewiń w dół

RZDN#121

SZCZEGÓŁY PROJEKTU
 • Rezydencja

Czysta forma. Siła spokoju.

2022

Dowiedz się więcej
o tym projekcie

1 Rodzina - 2 domy - 3 pokolenia - 8 Porsche

Finalna wersja przestronnej, eleganckiej, rodzinnej rezydencji będącej domem dla 3 pokoleniowej rodziny i 8 wspaniałych maszyn. Projekt zakłada zamknięcie w jednej bryle dwóch domów połączonych garażem podziemnym przy jednoczesnym zachowaniu czystej i prostej formy architektonicznej.

Jasna elewacja z płyt z matowego piaskowca, duże tafle przeszkleń zlicowanych z elewacją, pomosty prowadzące nad podjazdem garażu do drzwi wejściowych, elementy małej architektury z wkomponowaną wodą składają się na unikalny klimat tego miejsca.

 • Inwestor prywatny

  Kompleksowy wielobranżowy projekt architektoniczny wraz z projektem wykonawczym wnętrz.

 • Wyzwania

  W jednej spójnej minimalistycznej bryle zaprojektować dwa domy dla trzypokoleniowej rodziny i 3245 koni mechanicznych...

 • Powierzchnia

  Dom 1 - 200 m2 Dom 2 - 290 m2 Garaż - 400 m2

RZDN#121 - V 4.0.

Na rozległej działce znajdującej się w wiejskim krajobrazie wschodniej części województwa łódzkiego Inwestor zapragnął stworzyć dom odpowiadający potrzebom jego trzypokoleniowej rodziny oraz będący jednocześnie miejscem wyjątkowym dla pasji jaką jest motoryzacja.

Najtrudniejszym zadaniem było stworzenie unikatowej, subtelnej, czystej i lekkiej bryły dla rozległego budynku mogącego zapewnić komfortowe warunki do życia oraz garaż dla ośmiu samochodów.
Dom pozostaje neutralny energetycznie. Wyposażony w instalacje pomp ciepła z pionowymi odwiertami i wspomaganiem z dużej instalacji fotowoltaicznej zlokalizowanej na skrajnej części działki cechuje się minimalnym zapotrzebowaniem na energię.

All Rights Reserved
© 2024 AJUTO